Korzyści środków do czyszczenia zmywarki

Dishwasher CleanerWydaje się oczywiste, że zmywarka to urządzenie do czyszczenia, ale co jeśli sama się zabrudzi?
Kiedy używamy zmywarki regularnie, nieczyszczona może zacząć zbierać resztki jedzenia i tłuszcz w najważniejszych częściach, które odpowiadają za lśniące i czyste naczynia po umyciu.
Najlepiej upewnić się, że pamiętasz o czyszczeniu swojej zmywarki, przy pomocy 3 prostych zasad:

Znaj swoją zmywarkę

Po pierwsze, poznaj tajniki wnętrza Twojego wspaniałego urządzenia, a w szczególności jak je wyczyścić. Każda zmywarka jest inna, więc najlepiej znaleźć w instrukcji obsługi różne wskazówki, np. jak czyścić filtry.
Na szczęście Płyn do czyszczenia zmywarek Finish może być stosowany w każdej zmywarce do usuwania osadów, brudu, tłuszczu i kamienia. Jest również bardzo prosty w użyciu.
Wystarczy odkleić naklejkę z nakrętki i umieścić butelkę górą do dołu, najlepiej na dolnej półce zmywarki a następnie nastawić na cykl o wysokiej temperaturze (tylko upewnij się, że zmywarka jest pusta, bez naczyń czy innych detergentów). Płyn atakuje i niszczy warstwy tłuszczu i osadów mineralnych, które osadzają się w trudno dostępnych miejscach i zapewnia maksymalną wydajność.

Pokochaj swoją zmywarkę

Jeżeli Twoja zmywarka nie jest czysta, to dlaczego liczysz, że Twoje naczynia będą czyste? Jeżeli nie dbasz o swoją zmywarkę, nie minie długo, jak ramiona natryskowe czy dysze zapchają się resztkami żywności, tłuszczem i brudem. Oznacza to, że nie tylko wydajność będzie ograniczona, ale też, że woda będzie musiała się przeciskać przez resztki, które wcześniej zostały zmyte. Rekomendowane jest czyszczenie zmywarki, co najmniej raz w miesiącu, żeby zapewnić naczyniom czystość i higienę.

Żyj swoim życiem

Jest to zdecydowanie najważniejsza zasada, ponieważ to cały sens posiadania zmywarki. Zmywarka jest po to, by zaoszczędzić Twój czas, więc kilka minut, które poświęcisz w miesiącu na jej czyszczenie na pewno się opłaci. Upewnij się, że Twoja zmywarka pracuje dla Ciebie, a nie odwrotnie.