Bożonarodzeniowa kolacja z blaskiem, ale bez wysiłku!

Dla większości z nas Boże Narodzenie to najlepszy czas w roku. Cieszymy się wówczas obecnością najbliższych i możemy wspólnie celebrować, jedząc duże ilości pysznego jedzenia.

W tym czasie Finish i zmywarka, działają na pełnych obrotach, by Twoja najlepsza zastawa lśniła pełnią blasku i była gotowa na następne okazje.

Skorzystaj z naszych wskazówek i zobacz jak łatwo zorganizować świąteczną kolację, która zachwyci Twoich gości.

UDEKORUJ POMIESZCZENIA

Poczuj nastrój Świąt i udekoruj swój dom! Prostym i niedrogim rozwiązaniem są papierowe girlandy. Zaś jeśli masz kolekcję starych świątecznych kartek, możesz zrobić z nich nie lada atrakcję. Sprawdź to w naszym poradniku.

O tej porze roku, wszędzie znajdziesz szyszki, które mogą być wspaniałą dekoracją Twojego wnętrza. Wystarczy, że spryskasz je srebrnym lub złotym sprayem. Możesz użyć jako elementu głównej dekoracji na stole, albo przykleić do nich małe tekturowe gwiazdki i postawić je na stole w małych doniczkach.

POMARAŃCZE I CYTRYNY

Wypełnij swój dom pięknym zapachem, tworząc pomandery i kulki zapachowe.

Za pomocą obieraczki wytnij linie w skórce pomarańczy, by powstały spirale, pierścienie i wzory krzyżowane. Wzdłuż ich linii zrób dziurki, a następnie wetknij w nie goździki. W ten sposób stworzysz pachnącą dekorację, która umieszczona w czystej misie doda cytrusowej pikanterii Twojemu domowi.

Łatwiejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie świątecznych produktów zapachowych naszej siostrzanej marki Airwick!

SEZON OBFITOŚCI

Podczas Świąt stół ugina się od jedzenia. Trudno znaleźć na nim miejsce dla całej zastawy i sztućców. Warto wygospodarować trochę miejsca układając talerze do pieczywa i przystawek na talerzu do dania głównego i przewiązać je wstążką. Taka kompozycja wygląda szczególnie ładnie, gdy talerze są w kontrastowych kolorach, takich jak czarny i biały.

Podawaj gościom tylko najładniejsze kawałki mięsa (chodzi tu szczególnie o mięso dużych ptaków, takich jak: indyk czy gęś). Pokrój je wcześniej w kuchni i podawaj w plastrach, na błyszczącym białym lub srebrnym półmisku. Wszelkie nieestetyczne resztki możesz z powodzeniem użyć do curry lub zapiekanek.

TRADYCYJNY STÓŁ

Zachowaj klimat Bożego Narodzenia w dekoracjach. Dodanie magii do nakryć to przyjemne zajęcie, poprzez które stworzysz niezwykle ciepły nastrój.

Wykorzystaj ozdoby choinkowe do zawiązania serwetek lub użyj bombek i napisz na nich imiona swoich gości, by każdy wiedział gdzie usiąść. Innym pomysłem jest przywiązanie zawieszek do prezentów na oparciach krzeseł, dodanie do nich gałązek ostrokrzewu lub ręcznie wykonanych papierowych śnieżynek.

Po intensywnym okresie Świąt, nie zapomnij o swojej zmywarce, wyczyść ją za pomocą środka do czyszczenia zmywarek Finish.