Bufet na jesienną ucztę

Idealnym pomysłem na jesienną ucztę jest zabawa składnikami i paletą barw, charakterystyczną dla tej pory roku. Ożywi to Twoje spotkanie i nada jej niezwykłej atmosfery. Skorzystaj z naszych wskazówek i oczaruj swoich gości nietypowymi rozwiązaniami!

KOLORYSTYKA

Jesień to głębokie, ciemne i kontrastujące kolory, które z łatwością zaadaptujesz na swoim stole. Użyj bieżników i serwetek w tych barwach i zobacz jak pięknie komponują się ze szkłem i lśniącą bielą talerzy.

Dekoracje z jesiennych liści, owoców i ozdoba na środku stołu, wywołają zachwyt wśród Twoich gości.

Użyj wydrążonej dyni jako podstawy do głównego bukietu. Możesz również ułożyć kilka miniaturowych dyni wraz ze świecami, szyszkami sosnowymi, zielonymi gałązkami czy kasztanami. Taka dekoracja to świetna zabawa dla dzieci, które z chęcią pomogą Ci w zebraniu jej elementów. 

PREZENTACJA

Wykorzystaj rustykalne motywy, by atrakcyjnie zaprezentować jedzenie. Użycie półmisków z kamienia łupkowego lub desek do krojenia, imitujących drewno, do podawania serów i szynki oraz małych kanapeczek to prosty sposób, by uzyskać wyjątkową oprawę.

 MENU

Postaw na potrawy, które można chwycić w rękę. Zrobisz tym przyjemność szczególnie młodszej części gości, które mają zwyczaj grymasić przy jedzeniu warzyw, ale z pewnością pokochają ich jesienne, chrupiące wydanie. By je przygotować, posiekaj słodkie ziemniaki lub pasternak, dopraw oliwą i ziołami, a następnie umieść w piekarniku, niech staną się złociste i chrupiące. Podawaj je z porcją świeżej śmietany albo z ketchupem.

ROZRYWKA

Jesień to Halloween. Jeśli Twoje przyjęcie wypada pod koniec października, poddaj się nastrojowi chwili i zabierz się do wycinania dyń!

Uchroń się przed bałaganem, wydrążając dynię wcześniej. Zachowaj jej środek, który może przydać Ci się podczas gotowania.

Zorganizuj konkurs dla dzieci, niech wykroją najfajniejszy wzór, który nagrodzisz!

Daj im dużo swobody w projektowaniu, niech zadziała ich wyobraźnia. To czego będą potrzebowały, by wykonać zadanie, znajdziesz w zestawie do majsterkowania, lub po prostu w swojej kuchni. Oto lista:

  • Nóż do linoleum (albo ciasteczek)
  • Dłuto do drewna
  • Miniaturowa piła
  • Piła otwornica
  • Łyżeczka do melona