Nuda? Pora na wieczór planszówek!

Pamiętacie jak w dzieciństwie siadaliście z całą rodziną podczas jesiennych wieczorów, grając w planszówki? Monopol czy chińczyk był także nieodłączną częścią każdego dziecięcego przyjęcia. Gry planszowe to jednak wspaniała rozrywka także dla dorosłych.
 
Gry planszowe dla wszystkich grup wiekowych 

Jeśli znudziły Wam się już ciągłe wyjścia do baru czy restauracji albo ze względu na pogodę wolicie spędzić trochę czasu w domu, warto zaprosić znajomych. Gry planszowe to ciekawe urozmaicenie spotkań z przyjaciółmi i wbrew pozorom są one coraz bardziej popularne nie tylko wśród dzieci. 

Oto kilka przykładów gier planszowych, które cieszą się sporą popularnością wśród dorosłych:

-    Monopoly: klasyczna gra dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje biznesowe umiejętności. Mimo, że większość z nas grała już w tę grę jako dzieci, jako dorośli możemy zupełnie inaczej do niej podejść, opracowując profesjonalną strategię. 
-    Twister: może nie do końca można go nazwać grą planszową. Na pewno jednak sprawdzi się podczas domowej imprezy, aby trochę rozluźnić atmosferę.  
-    Osadnicy z Catanu: ta gra wymaga od uczestników nie tylko szczęścia, ale także przyjęcia odpowiedniej strategii zarządzania zasobami, które można znaleźć na fikcyjnej wyspie Catan. Umiejętność negocjacji też może się tutaj przydać. 
-    Scrabble: najpopularniejsza gra słowna, która od wielu lat jest światowym bestsellerem. Występuje w wielu formach, a w ostatnim czasie także w postaci aplikacji mobilnej, która dodaje grze trochę nowoczesności. Gra pozwala nie tylko sprawdzić Twoje umiejętności językowe, ale także wymaga opracowania odpowiedniej strategii, która pozwoli Ci pokonać przeciwników. 
-    Kalambury: tej gry nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Istnieje wiele odmian, które różnią się od siebie zasadami. Sporym wyzwaniem może być wersja, w której uczestnicy przedstawiają w formie rysunkowej tylko abstrakcyjne pojęcia w wyznaczonym czasie. Ta gra to nieśmiertelny klasyk!

Przygotowanie się na wizytę gości

Wybór odpowiedniej gry to już połowa sukcesu. Teraz pozostaje jeszcze zastanowić się, czym poczęstujesz swoich znajomych. Jeśli zamierzacie grać w planszówki, pamiętaj aby wybrać takie jedzenie i napoje, które nie zabrudzą akcesoriów do gry. Dlatego warto unikać potraw z sosami, jak również tych, które są nadzwyczaj tłuste i z zasady jedzone rękami. Napoje to zupełnie inna sprawa… Tutaj warto ustalić z góry kilka zasad np. niech osoba, która przegra pierwszą rozgrywkę przygotuje drinki dla pozostałych… 

Pora na sprzątanie

Podobnie jak w przypadku wszelkich innych spotkań czy przyjęć po zakończeniu wieczoru z grami planszowymi czeka Cię trochę sprzątania. Tę rozgrywkę na pewno uda Ci się wygrać! Jedyne czego potrzebujesz to zmywarka, dzięki której unikniesz długiego i męczącego zmywania. 

Plusem zapraszania gości do domu jest to, że zawsze możesz ich poprosić o przyniesienie dodatkowych przekąsek czy napojów. Tabletki do zmywarki musisz niestety załatwić we własnym zakresie, ale poza tym o nic więcej nie musisz się martwić. 

Życzymy emocjonującej rozgrywki. Baw się dobrze!