Perfekcyjny stół dla Twoich gości

Drobne szczegóły robią naprawdę dużą różnicę. Zainspiruj się naszymi prostymi wskazówkami i spraw, by każdy wieczór był wyjątkowy – niezależnie od tego czy jest to romantyczna kolacja dla dwojga, czy miły lunch z przyjaciółmi.

Zacznijmy od podstaw.

Nie musisz sztywno trzymać się etykiety, by przygotować elegancką oprawę swojej kolacji. Poznaj sześć prostych zasad, które sprawią, że Twoje przyjęcie będzie naprawdę wytworne:

  1. Talerz z jedzeniem stawiaj po lewej stronie, zaś szklankę po prawej.
  2. Talerzyk na pieczywo, niech znajdzie swoje miejsce po lewej stronie.
  3. Szklanki do napojów postaw po prawej stronie, razem z łyżką do zupy i nożami.
  4. Szklankę na wodę umieść nad nożem do głównego dania, wraz z kieliszkiem do wina, po jego prawej stronie.
  5. Sztućce do deseru można umieścić po dowolnej stronie, lub na godzinie 12.00, z łyżeczką na lewo i widelczykiem na prawo.
  6. Upewnij się, że po każdej stronie talerza znajdują się najwyżej 3 sztuki sztućców.

Stwórz na stole dodatkową przestrzeń, kładąc talerzyk do pieczywa na talerzu do dania głównego.

SERWETKI

Niech Twój stół urzeka letnią świeżością! Ułóż na zwiniętych serwetkach gałązki świeżych ziół lub kwiatów. Postaw na rozmaryn, który ma wspaniały pikantny zapach lub na lawendę i jej piękny kolor. Przywiąż do gałązki kartę z imieniem gościa, niech poczuje się wyjątkowo! Możesz spróbować również złożyć serwetki w imponującą różę. By to zrobić, zobacz nasz film instruktażowy.

OSTATNIE SZLIFY

Zagraj światłem. Stwórz ciepły i przyjemny nastrój, na każdym talerzu postaw małe naczynie z unoszącą się w wodzie świecą. Do dekoracji dodaj kilka polnych kwiatów.

Karty z imionami. To szczegół, który sprawi, że Twoi goście nie tylko będą wiedzieli gdzie usiąść, ale przede wszystkim poczują się bardzo wyjątkowo. Karty możesz wydrukować, lub wykonać ręcznie.

Stojaczki do Scrabble z ułożonym imieniem każdego z gości mogą zainspirować do gry po kolacji. Z kolei korki od wina z imiennymi kartkami, będą niecodzienną pamiątką po udanym spotkaniu.

Więcej inspiracji na tworzenie pięknych dekoracji miejsc siedzących, zdobędziesz po obejrzeniu naszego przewodnika video: