Dzień pełen szkła

Przez cały dzień, w zasadzie przy każdym posiłku korzystamy ze szklanych naczyń. Używamy ich nie tylko podczas śniadania, obiadu czy kolacji, ale nawet podczas pracy, kiedy szklankę wody mamy zawsze pod ręką. Towarzyszą nam one tak często i mają tak wiele zastosowań, że niektóre z nich są dla nas tak naturalne, że po prostu o nich zapominamy. Przyjrzyjmy się zatem sytuacjom, w których najczęściej wykorzystujemy szklane naczynia i zastanówmy się jak najlepiej o nie zadbać. 
 
Poranek

Dla wielu z nas pierwszą rzeczą, jaką widzimy zaraz po przebudzeniu jest szklanka wody na nocnym stoliku. Pyszny owocowy np. bananowy koktajl (smoothie) to także wspaniała opcja na śniadanie. Do tego wszystkiego szklanka po soku pomarańczowym i już masz stertę brudnych szklanych naczyń w zlewie z samego rana, jeszcze przed wyjściem z domu! 

W ciągu dnia

Co prawda wielu z nas pije poranną kawę w biegu z plastikowego kubka z logo pobliskiej kawiarni. Niektórzy jednak preferują pić kawę lub herbatę z tradycyjnej filiżanki podczas porannego czytania gazety lub przeglądania wiadomości w internecie… i w ten sposób mamy kolejne brudne naczynie do kolekcji. Zalecane jest, aby każdego dnia pić około 1,6-2 litry płynów, czyli około 10 szklanek. Brudne szklanki mogą zatem stworzyć niezły bałagan. Co więcej, używamy szklanek nie tylko do picia. Dlaczego by nie użyć jednej do podlania stojącego obok kwiatka? A może by tak wykorzystać ją zamiast kubka na długopisy?  
    
Nietypowe zastosowania

Szklane naczynia mogą mieć mnóstwo zastosowań, a niektóre pewnie nawet nie przyszłyby Ci do głowy. Zarówno podczas prac plastycznych, jak i kulinarnych eksperymentów szklane naczynia są niezwykle przydatne. Żadne inne narzędzie nie sprawdza się tak łatwo podczas wycinania idealnych kółek z ciasta podczas lepienia pierogów! A czy szklanka nie sprawdza się lepiej niż ciężki wazon, kiedy szukasz naczynia, do którego możesz wstawić mały bukiecik wiosennych kwiatków?

Szklane naczynia pełnią w naszych domach mnóstwo różnorodnych funkcji. Dlatego należy się im szczególna ochrona, dzięki której będą lśniące przez długi czas. Każde zmywanie może sprawić, że na Twoich szklankach pojawią się nieestetyczne zacieki i osad. Kostki do zmywarki Finish Shine & Protect sprawią, że Twoje szklanki będą wyglądać jak nowe przez długi czas.