Nietypowe szklanki do drinków

Każdy rejon świata charakteryzuje się tradycyjnymi recepturami alkoholi. Do picia niektórych z nich zostały zaprojektowane specjalne typy szklanek. Mimo, że nie są one szczególnie popularne w naszej kulturze, warto potraktować je jako ciekawostkę. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj nietypowe rodzaje szkła z różnych stron świata. 

Tequila

Typowo tequila jest serwowana w kieliszkach do shotów. Jednak prawdziwi smakosze tego napoju preferują pić go z kieliszków podobnych do tych, które są przeznaczone do szampana, ale są od nich znacznie mniejsze. Niekiedy stosuje się także szklanki typu „snifter”, czyli takie jak do brandy. Kiedy już wybierzesz odpowiedni rodzaj szkła nie zapomnij także o soli i limonce!  

Port Pipes

Port pipes to chyba najdziwniejszy rodzaj szkła, który znajduje się na naszej liście. Kształtem przypominają one kubki dla dzieci, gdzie słomka jest przyczepiona do dolnej części naczynia. Różnica jest taka, że napoje, które pije się w tego typu kieliszkach zdecydowanie nie są przeznaczone dla dzieci! Pierwotną ideą było, aby znajdujący się wewnątrz naczynia alkohol nie wchodził w kontakt z powietrzem.  Wydaje się jednak, że ta koncepcja nie jest do końca logiczna. Tego typu szklanki pojawiły się po raz pierwszy w XVIIw., ale szczegóły stojącej za tym historii dawno się zatarły. Jedyne, co nam pozostało to bardzo dziwne szklanki! 

Grappa

Grappa to otrzymywany z winogron włoski typ brandy. Zawartość alkoholu w tym napoju waha się pomiędzy 35-60%, w związku z czym bezpieczniej jest pić go z niewielkiego kieliszka. Kieliszek ten ma wysoką nóżkę, dzięki której łatwiej jest utrzymać niską temperaturę alkoholu. Samo naczynie z kolei przypomina kształtem żarówkę, co także pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury. Ścianki naczynia rozszerzają się delikatnie ku górze, co pozwala na uwolnienie silnego aromatu. 

Niezależnie od typu szkła, środki do zmywarek Finish Quantum Shine & Protect są zaprojektowane w taki sposób, aby chronić Twoje naczynia przed osadem i zaciekami. Jeśli korzystasz ze szkła przeznaczonego do napojów takich jak tequila, czy grappa, najlepiej jest układać je na górnej szufladzie zmywarki. Specjalna formuła chroniąca szkło sprawi, że będziesz mógł korzystać ze swoich szklanek przez długi czas. Tabletki do zmywarki sprawią także, że naczynia będą idealnie czyste, bez względu na kształt. Dlatego możesz spokojnie pić swojego ulubionego drinka, a Twoja zmywarka z pomocą Finisha zajmie się całą resztą.