Breadcrumbs

10 rzeczy, które możesz zrobić, podczas gdy zmywarka zmywa za Ciebie

10 rzeczy, które możesz zrobić, podczas gdy zmywarka zmywa za Ciebie


Dzięki zmywarce zyskujesz dodatkowe cztery godziny wolnego czasu tygodniowo. Zobacz, jak możesz wykorzystać ten czas.

Wyliczyliśmy, że możesz średnio zaoszczędzić cztery godziny tygodniowo jeśli pozwolisz, aby zmywarka wykonała za Ciebie pracę. W ciągu roku daje to łącznie ponad 200 godzin. Tylko pomyśl o wszystkich tych rzeczach, które można robić zamiast zmywania.

  1. Ucz się języka: skorzystaj z internetowych lub radiowych programów nauki języka, aby czas, którego nie zmarnujesz na zmywanie, wykorzystać na naukę dowolnego języka.
  2. Odrabiaj z dziećmi pracę domową: ilość czasu poświęconego na odrabianie pracy domowej pod nadzorem rodziców powinna wynosić 30 minut dziennie w przypadku uczniów młodszych klas szkoły podstawowej i 1 godzinę w przypadku uczniów starszych klas. Pomoc, jaką dzieci otrzymają przy odrabianiu zadań domowych, pozwoli im wzmocnić ich wiarę w siebie, gdy nadejdzie czas egzaminów końcowych.
  3. Gotuj: wypróbuj jakiś nowy przepis albo przyrządź coś, co zawsze chciałaś ugotować, ale nigdy nie było na to czasu. A teraz nie dość, że masz czas, to jeszcze nie musisz później zmywać.
  4. Odezwij sie do znajomych: rozmowa przez telefon, email, pogaduszki na gadu-gadu czy nawet list do znajomego to znacznie lepszy sposób na spędzanie czasu niż pucowanie rondli. Spraw komuś miłą niespodziankę.
  5. Tańcz: każdy taniec - od cha-cha do capoeira. Zapisz się na lekcje tańca - wystarczy raz w tygodniu. Dodaj do tego parę ćwiczeń tanecznych w przedpokoju czy kuchni i zostań królową balu!
  6. Idź na spacer do parku: godzinny spacer na świeżym powietrzu z rodziną to wspaniały sposób, aby pozbyć się stresu i oderwać od ekranu lub monitora.
  7. Czytaj: a gdybyś tak podjęła decyzję, żeby te cztery wolne godziny w tygodniu przeznaczyć na czytanie? Jest tyle ciekawych tytułów, na które nigdy nie miałaś czasu.
  8. Ćwicz i trenuj: przeznacz pół godziny dziennie na ćwiczenia fizyczne - bieganie, jogging, ćwiczenia przy kasecie DVD czy energiczny marsz. Zobaczysz, jaki pozytywny wpływ będzie to miało na Twoje serce, układ odpornościowy i ogólne samopoczucie. Spróbuj!
  9. Uporządkuj zdjęcia: odkładasz to na później od lat? Teraz wreszcie masz na to czas. Wklej stare zdjęcia do albumu. Przejrzyj uważnie wszystkie pliki ze zdjęciami cyfrowymi, wybierz najlepsze, wydrukuj je i opraw. A może prześlesz odbitki tych zdjęć dziadkom?
  10. Baw się: jeśli masz małe dzieci, poświęć ten dodatkowy czas wolny na zabawę z nimi. Puść wodze fantazji i daj się wciągnąć w świat baśni albo zbudujcie razem niezwykłą konstrukcję z klocków. Starsze dzieci uwielbiają, kiedy ogląda się wraz z nimi ich ulubione programy albo wspólnie gra w gry komputerowe. Nie masz dzieci? To może obejrzysz jakąś płytę DVD albo kolejny odcinek serialu?