Breadcrumbs

Jak działa zmywarka?

Jak działa zmywarka?


Wszystkie etapy cyklu zmywania: od brudnych naczyń po lśniącą czystość

Twoje zadanie jest nieskomplikowane: po prostu włóż brudne talerze do zmywarki - co nie wymaga większego wysiłku - i ciesz się dodatkowymi kilkoma godzinami wolnego czasu, które zaoszczędzisz.

Jak działa zmywarka - etapy poszczególnych cykli

Najpierw silny strumień wody spłukuje brud z talerzy, usuwając wszystkie resztki jedzenia.

Następnie pobierana jest czysta woda i rozpoczyna się główny cykl zmywania. Do akcji wkracza teraz detergent, który łączy się z wodą i dokładnie myje wszystkie naczynia dzięki obracającym się spryskiwaczom.
Higiena jest priorytetem, więc woda podgrzewana jest do temperatury 75°C, aby zapewnić idealną czystość umytych naczyń. 
Podczas kolejnego etapu cyklu czysta, zimna woda spłukuje resztki pozostałe na naczyniach oraz dodawany jest nabłyszczacz, który wspomaga proces suszenia i jednocześnie sprawia, że naczynia lśnią.

Podczas ostaniej fazy płukania woda jest ponownie podgrzewana, a następnie zostaje usunięta, zaś ciepło pozostałe w maszynie suszy naczynia, aż nabiorą nieskazitelnego blasku.

A i tak zużywa mniej wody

Mogłoby się wydawać, że zmywarka zużywa mnóstwo wody. W rzeczywistości jednak zmywarka pobiera o wiele mniej wody niż zużywane jest przy tradycyjnym myciu w zlewie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: ile wody zużywa zmywarka