Breadcrumbs

Czy zmywarka do zabudowy będzie właściwa dla Twojego domu?

Czy zmywarka do zabudowy będzie właściwa dla Twojego domu?


Wiele osób woli jednolity wygląd zabudowy. Zmywarka zasłonięta frontem połączonym z pozostałymi meblami kuchennymi to idealne rozwiązanie.

Głównym powodem, dla którego wybieramy zmywarkę do zabudowy jest zachowanie jednolitego designu kuchni. Ponieważ zmywarka ukryta jest za frontem meblowym, doskonale pasuje do wnętrza.
Ten typ zmywarki jest często wybierany przez osoby remontujące czy całkowicie meblujące kuchnię. Niemniej jednak nadaje sie ona także do już istniejącego wystroju.

Co odróżnia zmywarki do zabudowy?

Są one nieco mniejsze niż zmywarki wolnostojące - na ogół mają 55cm głębokości i 80–82cm wysokości - aby umożliwić zamocowanie frontu. Ich ceny są nieco wyższe. 
Większość zmywarek do zabudowy posiada funkcję timera, wbudowany system zmniejszania hałasu. Są one również najbardziej energooszczędne.

Zmywarki do zabudowy całkowitej i częściowej

Zmywarki mogą zostać zabudowane całkowicie lub częściowo. Oto na czym polega różnica:

  • Całkowicie zabudowana zmywarka jest kompletnie ukryta za frontem meblowym, dzięki czemu uzyskujesz spójny wygląd całej zabudowy kuchennej
  • Zmywarka do zabudowy częściowej jest w 90% ukryta za frontem meblowym, z wyjątkiem panelu, w którym umieszczone są przyciski sterujące. Dzięki temu kontrolujesz przebieg zmywania i możesz go modyfikować, a zmywarka nie wyróżnia się tak bardzo na tle pozostałych mebli kuchennych.