Breadcrumbs

Planowanie zmywarki w małej kuchni

Planowanie zmywarki w małej kuchni

Coraz częściej, podczas planowania lub remontu kuchni, w spisie nowego wyposażenia uwzględniamy zmywarkę. Zazwyczaj jesteśmy zadowoleni ze swojego wyboru, bo jest to urządzenie, które ułatwia nam codzienne domowe obowiązki. Zdarza się jednak, że mamy problem z wybraniem odpowiedniego miejsca pod tego rodzaju sprzęt. Jak w takim razie zaplanować miejsce na zmywarkę?


Kuchnia NOWA

W przypadku kuchni, w której wszystko będzie nowe i wykonane na wymiar, zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na zmywarkę. Puste pomieszczenie sprawia wrażenie dużego i przestronnego. Popełniamy wtedy bardzo częsty błąd – bez zastanowienia wybieramy największą zmywarkę dostępną na rynku. A może najpierw warto pomyśleć czego najbardziej potrzebujemy?  Na rynku mamy wiele rodzajów zmywarek, których zaletą jest nie tylko pojemność, ale także oszczędność energii i wody, która jest pobierana w trakcie zmywania.

Kuchnia LIFTINGOWANA – remont w kuchni

W trakcie metamorfozy kuchni zazwyczaj malujemy kafelki, wymieniamy blaty, oklejamy fronty szafek, wymieniamy uchwyty… ale coraz częściej nasze zmiany sięgają także wymiany sprzętu. Wiele osób decyduje się na nową kuchenkę lub piec, te odważniejsze – na zmywarkę. Taki wybór możne znacznie wpłynąć na jakość życia. Urządzenie możemy zainstalować w najwęższym miejscu w kuchni – wystarczy już 45 cm! Zmywarka zajmuje małą przestrzeń i jest niewidoczna, a na dodatek… w zlewie panuje czystość i porządek bez żadnego wysiłku.
 

Kilka pytań, które powinieneś sobie zadać podczas planowania zmywarki w swojej kuchni, niezależnie od jej wielkości:

Jak często gotujesz? Codziennie? A może tylko weekendami?

Czy spędzasz dużo czasu w ciągu dnia w domu? Czy jadasz w domu? A może głównie jadasz poza domem?

Czy często w Twoim zlewie gromadzą się nieumyte naczynia?

Czy wszystkie szafki w Twojej obecnej kuchni są zajęte? Czy mieszczą się w nich rzeczy, których używasz?

Gdzie planujesz zlewozmywak? Czy jest to miejsce z sąsiadująca przestrzenią o minimum 45 cm szerokości?

Do czego będziesz używać zmywarki? Do codziennych potrzeb? Czy może tylko podczas większych przyjęć rodzinnych?

Czy w Twojej obecnej kuchni masz niezagospodarowaną przestrzeń? Może jest to szafka z nieużywanymi przedmiotami, do której zaglądasz raz na rok?