Breadcrumbs

Zmywarka do małej kuchni

Zmywarka do małej kuchni

Wybór odpowiedniej zmywarki do małej kuchni


Każda mała kuchnia wymaga efektywnego wykorzystania przestrzeni. Nie możemy urządzić jej bez dokładnego przemyślenia, ponieważ w użytkowaniu może okazać się niefunkcjonalna. Jeśli pojawia się nowe urządzenie w postaci zmywarki, musimy ustawić je tak, aby nie zakłócało naszej codziennej pracy w kuchni. Do wyboru mamy szereg różnych modeli zmywarek, lecz jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej kuchni, musimy pamiętać, że istotną kwestię odgrywa rozmiar urządzenia.

Wybór rozmiaru zmywarki do małej kuchni

Jeśli zastanawiasz się, jaką zmywarkę wybrać do małej kuchni, powinieneś rozważyć dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zmywarka do całkowitej zabudowy, ponieważ estetycznie można ją wkomponować w ciąg szafek meblowych, a tym samym zużyć minimalną ilość miejsca. Mając na uwadze estetykę wykonania, istotny jest tutaj dobór panelu sterującego. W przypadku tego typu zmywarek panele montowane są najczęściej na frontach zmywarek, dlatego zapewniają szybki dostęp do wszystkich programów i funkcji.

Jeśli martwisz się, że w Twojej kuchni nie wystarczy miejsca na jeszcze jeden dodatkowy sprzęt, możesz wziąć pod uwagę niewielką zmywarkę o szerokości 45 cm. Istnieje kilka wariantów wysokości tego typu zmywarki - dlatego idealnie pasuje ona do wszystkich zestawów meblowych, wyróżniających się różnymi konfiguracjami.

Z kolei w naprawdę niewielkiej kuchni, w której nie ma możliwości wygospodarować już ani kilku centymetrów, znakomicie sprawdzą się zmywarki nadblatowe, zwane również kompaktowymi. Takie urządzenie możemy umieścić niemalże wszędzie, zarówno zawiesić na ścianie, a nawet ustawić na kuchennym blacie. Tym samym zyskujesz nowe, niezwykle funkcjonalne urządzenie, a jednocześnie nie tracisz cennej wolnej powierzchni kuchni. 

Jak wygospodarować miejsce na zmywarkę w małej kuchni

Zmywarkę w naszej kuchni możemy umieścić właściwie w dowolnym miejscu, albowiem jedyne ograniczenie wynika z dostępu do wody, zasilania oraz kanalizacji. Przeciętny model zmywarki jest wyposażony w 1,2- metrowy przewód przyłączenia wody, który na ogół umieszczony jest z tyłu urządzenia. Obecnie na rynku możemy zakupić zmywarki o bardzo małych pojemnościach, czy też zmywarki nadblatowe, które zmieszczą się na każdej powierzchni i nie wymagają przemeblowania kuchni.

Aby umieścić odpowiednio zmywarkę powinniśmy wyznaczyć optymalne wymiary. Potrzeba nam około 45 cm szerokości, 85 cm wysokości i 60 cm głębokości. Warto miejsce to znaleźć nieopodal zlewu, ponieważ taka lokalizacja zmywarki będzie cechować się największą funkcjonalnością. Jeśli z kolei zdecydowaliśmy się na zmywarkę nadblatową, umieszczenie jej stanie się jeszcze łatwiejsze.

Zmywarka do zabudowy w małej kuchni

W małej kuchni trudno zmieścić jeszcze jeden dodatkowy sprzęt. Wybierając więc zmywarkę, z całą pewnością nawet nie zastanawiamy się nad zakupem dużej zmywarki o pojemności 60 cm, albowiem wiemy, że nie zmieści się w pomieszczeniu, którym dysponujemy. Na uwagę zasługują jednak modele nowoczesnych zmywarek.

Zmywarki do zabudowy znakomicie sprawdza się, kiedy możemy wygospodarować wolną przestrzeń w naszych meblach. Sprawdzi się jedno, niewielkie pomieszczenie obok zlewu, w którym spokojnie ustawimy urządzenie o pojemności 45 cm. Nie zajmie ono wcale dodatkowego miejsca, będzie poręczne i funkcjonalne.