Łatwe czyszczenie przyrządów kuchennych z detergentem do zmywarek

Wszyscy przez to przechodziliśmy: skończyliśmy ładować naczynia do zmywarki i udajemy się  prosto do zlewu aby wyczyścić wszystko to, czego według nas nie powinniśmy włożyć do zmywarki. W miarę, gdy ilość twojego sprzętu kuchennego rośnie, wzrasta również ilość wyspecjalizowanych przyrządów. Zapewne potrzebują one równie specjalnego sposobu czyszczenia. Nic bardziej mylnego.

Sporządziliśmy listę najbardziej popularnych przyborów kuchennych, których użytkownicy obawiają się myć w zmywarce. Dodaliśmy również wskazówki, jak można umieścić w zmywarce wszystko razem tak, by zaoszczędzić swój cenny czas i wysiłek.

Tarka do sera

Jeżeli była używana, warto uderzyć kilka razy tarką nad koszem, by pozbyć się większych kawałków startego sera z otworów. Umieść ją na dnie półki w zmywarce, w jednej z przegród na talerze. Ciepło i ciśnienie wody pozbędzie się wszelkich pozostałości.
 
Trzepaczka

Trzepaczki najczęściej używamy do jajek, które szybko wysychają. Wydawałoby się, że jedynym sposobem na pozbycie się tego przebiegłego białka, jest umycie jej ręcznie. Jednak wszystko co musisz zrobić to położyć trzepaczkę na najwyższej półce, tam gdzie woda i detergent mogą się do niej z łatwością dostać. Upewnij się również, że używasz detergentu do zmywarek Finish. Dzięki niemu, pozbędziesz się wszelkich uciążliwych pozostałości - zupełnie jakbyś wcześniej namoczyła naczynia.

Szatkownica

Prosta instrukcja do tego przyrządu. Połóż szatkownicę na dolnej suszarce, gdzie woda z łatwością się do niej dostanie. Pozbędziesz się w ten sposób całego soku, miąższu czy nasion.

Wyciskacz do czosnku

Kwestia wyciskacza do czosnku. Należy pamiętać, aby woda i detergent do zmywarek, mogły bez problemu wniknąć do urządzenia i przepłynąć przez jego otworki. Najlepiej włożyć go do pojemnika na sztućce, jednocześnie uważając, aby każde ramie znalazło się w oddzielnej przegródce. Dzięki temu, nawet jeśli naczynia przemieszczą się w zmywarce, wyciskacz nie zamknie się i nie zatrzyma w sobie resztek czosnku.
 
Ubijak do ziemniaków

Kłopotliwy kształt narzędzia i pokrywające go pozostałości skrobi, utrudniają umieszczenie go w zmywarce w dogodnym miejscu. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie ubijaka jest obniżenie górnej suszarki i ułożenie go płaską stroną w dół półki. To pozwoli wniknąć wodzie i detergentowi do zmywarek w każdy zakamarek. Pamiętaj o dobrym ustawieniu narzędzia, by nie spadło, ani się nie ześlizgnęło.

Kieruj się naszymi wskazówkami. Nawet jeżeli napotkasz problemy z myciem innych wyjątkowych urządzeń, eksperymentuj, a zawsze znajdziesz rozwiązanie. Zorientuj się co przy określonych produktach doradza producent. Informacje te są często niezbędne, ponieważ niektóre przybory kuchenne, jak łyżka do lodów, mogą zawierać ciepło czułe elementy. Naprawdę nie ma żadnego powodu, żebyś marnowała cenny czas, na załadowanie zmywarki, a następnie mycie naczyń w zlewie.