Co można włożyć do zmywarki?

Zmywarka oszczędza nasz czas i siły odkąd ją wynaleziono w XIX wieku. Mimo to, wielu z nas nie ma całkowitego zaufania do tego urządzenia i używając go, jednocześnie zmywa ręcznie. Dzieje się tak, ponieważ wydaje nam się, że zmywarka ma swoje ograniczenia i dlatego tracimy długie godziny na moczenie i wstępne mycie naczyń, a także myjemy ręcznie delikatniejsze sztuki.

Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas sporządziliśmy listę pięciu wskazówek, o których warto pamiętać, kiedy po raz kolejny sięgniesz po rękawice gumowe, aby wziąć się za zmywanie ręczne:

Zmywarka radzi sobie z myciem patelni!

Niektórzy błędnie sądzą, że zmywarka nie poradzi sobie z dokładnym umyciem garnków i patelni ze względu na ich rozmiar i kształt. Co prawda mogą one wymagać bardziej intensywnego cyklu zmywania, ale używając najlepszego środka - Finish, mycie garnków i patelni nie stanowi żadnego problemu.

Zmywarka usuwa resztki pieczonego jedzenia!

Istnieje nieprawdziwe przekonanie, że zmywarki mają problem z usunięciem resztek pieczonego jedzenia i często czujemy potrzebę choćby wcześniejszego namoczenia naczyń. Finish zawiera silne enzymy rozpuszczające zabrudzenia, co oznacza, że nie musimy namaczać i myć wstępnie nawet naczyń po lasagne i zapiekankach. 
 
Zmywarka myje delikatne kryształy!

Należy zachować ostrożność przy wkładaniu szklanek do zmywarki i zapewnić im wystarczającą przestrzeń tak, aby nie uderzały o siebie w trakcie mycia. Przestrzegając tej zasady można bezpiecznie myć kryształowe naczynia w zmywarce. Firma Villeroy&Boch poleca Finish jako najlepszy środek do mycia swoich wyrobów z kryształu, ponieważ jest on wystarczająco silny, aby usunąć najbardziej oporne zabrudzenia, a jednocześnie na tyle łagodny, że chroni delikatne naczynia.

Zmywarka posiada dość miejsca na kieliszki!

Nie każdy wie, że najwyższą półkę w zmywarce można obniżyć, aby zrobić miejsce dla wysokich szklanek i kieliszków. Dzięki temu zmieszczą się one na samej górze, gdzie jest dość miejsca, aby oddzielić je od siebie i perfekcyjnie umyć.

Zmywarka zadba o Twoje szklanki!

Szkło, które robi się matowe po myciu zniechęciło do korzystania ze zmywarek wielu użytkowników. Naczynia matowieją, kiedy małe cząsteczki tworzące szkło przesuwają się z powodu działania wysokich temperatur i detergentów, co oznacza, że światło nie przenika przez szkło tak, jak powinno. Szklanki tracą swój blask w miarę używania, ale można temu zapobiec używając najlepszych środków. Finish opracował nową opatentowaną formułę w linii produktów Shine&Protect, których składniki aktywizują się w czasie cyklu zmywania i chronią szkło, pozostawiając je lśniącym.

Oto najważniejsze informacje, aby zyskać pewność, że to zmywarka służy Tobie, a nie odwrotnie. Jedyne, co musisz zrobić, to nastawić zmywarkę, a potem ją opróżnić – i zająć się tym, co jest naprawdę w życiu ważne!