Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Dzięki zmywarce mycie naczyń jest o wiele prostsze. Zamiast zmywać ręcznie, miło jest mieć poczucie, że wystarczy wstawić talerze, sztućce i przybory kuchenne do zmywania i po niedługim czasie wyjąć je czyste, lśniące i suche! Jednak zdarza się, że na każde 99 cykli zmywania jeden nie domywa naczyń. Przyczyn tego może być wiele. W tym artykule omówimy kilka z nich, a także podzielimy się radami, jak w przyszłości osiągnąć doskonały efekt zmywania za każdym razem. 

Co może o tym świadczyć?

Co może świadczyć o tym, że zmywarka nie działa tak, jak powinna? Przede wszystkim niedomyte naczynia, garnki i przybory kuchenne, ale również brak odpływu wody, która pozostaje wewnątrz zmywarki oraz nieprzyjemny zapach. 
Przyczyny
Jest wiele przyczyn, które sprawiają, że zmywarka nie domywa naczyń. Twarda woda może sprawiać, że jej odpływ bądź rozprowadzanie wewnątrz zmywarki nie działają prawidłowo. Czasami zmywarka nie wykonuje całego cyklu zmywania, dlatego woda używana w trakcie mycia pozostaje wewnątrz urządzenia. 

Jednak możliwym powodem nieprawidłowego działania zmywarki może być fakt, że sama potrzebuje porządnego czyszczenia. Niedrożne części zmywarki i odkładające się w niej resztki jedzenia lub kamień można wyczyścić przy pomocy płynu do czyszczenia zmywarki Finish.   

Rozwiązanie 

  1. Sprawdź ręcznie, czy wewnętrzne części zmywarki nie są zapchane np. większymi resztkami jedzenia lub mniejszymi fragmentami przyborów kuchennych, które mogły utknąć w filtrze zmywarki. Jeśli je znajdziesz, po prostu wyjmij filtr i opróżnij jego zawartość przed ponownym założeniem.

  2. Dokładne czyszczenie takich miejsc jak rogi zmywarki, zawiasy, a nawet otwory w ramionach spryskujących pomoże usunąć większe pozostałości. Jednak w większości przypadków wystarczy użyć odpowiedniego środka czyszczącego, który dodatkowo przeczyści także rury.

  3. Czyść zmywarkę systematycznie co 100 cykli zmywania lub co 3 miesiące w zależności od częstości jej używania. W tym celu użyj płynu  do czyszczenia zmywarki i nastaw ją na pusty cykl zmywania. Płyn Finish usuwa tłuszcz, kamień i udrażnia zmywarkę sprawiając, że działa ona bez zarzutu.