Efektywne ukladanie naczyn w zmywarce

Jeśli zdecydowałeś się przeczytać ten artykuł, prawdopodobnie wciąż szukasz idealnego sposobu na optymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz Twojej zmywarki i wygodne ułożenie w niej naczyń. Pewnie masz już kilka opracowanych taktyk i sztuczek, aby Twoje naczynia były idealnie czyste po każdym zmywaniu. Podpowiemy Ci kilka technik, dzięki którym zyskasz całkowicie nowe podejście do napełniania Twojej zmywarki. Zarówno jeśli chodzi o stojak na sztućce, jak i o górną i dolną szufladę na naczynia, podpowiemy Ci, w jaki sposób najbardziej efektywnie zagospodarować wnętrze Twojej zmywarki.  

Zacznij od tyłu

Układanie naczyń zacznij od tylnej części zmywarki. Dzięki temu podczas dokładania kolejnych naczyń, nic nie będzie blokowało Twoich ruchów. Jeśli rozpoczniesz od przodu, znacznie trudniej będzie Ci wykorzystać wolne części zmywarki, ponieważ dokładanie nawet niewielkich naczyń będzie bardzo niewygodne.  Pamiętaj także, aby układać większe naczynia z tyłu, a mniejsze z przodu zmywarki. Dzięki temu będzie łatwiej Ci je rozmieścić z zmywarce, a także wyjąć po zakończeniu zmywania. Jeśli posiadasz komplet zastawy stołowej, naczynia tego samego typu wygodniej jest układać obok siebie, ponieważ dobrze pasują one do siebie kształtem. Możesz na przykład umieścić większe talerze z tyłu, a małe miseczki z przodu zmywarki. Dzięki temu układanie naczyń w zmywarce nie będzie przypominało gry w Tetrisa, a wszystkie naczynia będą miały swoje miejsce. 

Wypełnij zmywarkę

Ułożenie w zmywarce jak największej ilości naczyń i zagospodarowanie do maksimum dostępnej przestrzeni zwiększa efektywność zmywania. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzasz pieniądze i energię w porównaniu z rozdzieleniem tej samej ilości naczyń na dwa cykle zmywania. Poza tym, możesz nastawiać swoją zmywarkę rzadziej. Oczywiście wszystko zależy od ilości domowników oraz tego, czy przygotowujecie posiłki w domu. Jednak nawet jeśli włączasz swoją zmywarkę raz w tygodniu, staraj się żeby była ona jak najbardziej wypełniona. To o wiele lepsze rozwiązanie nić niżcodzienne zmywanie, podczas którego w zmywarce znajduje się zaledwie kilka naczyń.  

Co na górę, a co na dół?

Niektóre typy naczyń lepiej jest układać na górnej szufladzie zmywarki, podczas gdy inne powinny być umieszczane na dole. Z zasady kubki, szklanki i inne naczynia do napojów powinny być umieszczane na górze. Natomiast talerze, garnki i patelnie lepiej włożyć na dół. Taki układ zapewnia optymalny obieg wody wewnątrz zmywarki, a także zapobiega uszkodzeniu Twoich naczyń. 

Diamentowy połysk po każdym zmywaniu

Skoro zależy Ci na efektywności zmywania, zapewne ostatnią rzeczą, którą chcesz zobaczyć są niedomyte naczynia i zaschnięte resztki jedzenia. Konieczność ponownego zmywania jest bardzo nieefektywna. Dlatego podczas zmywania warto zastosować Płyn Nabłyszczający Finish Shine& Protect, który zapobiega powstawaniu osadów i zacieków. Ponadto zapewni on Twoim naczyniem naczyniom piękny połysk. Nabłyszczacz do zmywarki sprawi, że dokładne przyglądanie się naczyniom po zmywaniu w poszukiwaniu osadów i resztek jedzenia nie będzie już konieczne. Ten produkt przyspiesza także schnięcie naczyń, dzięki czemu możesz wyjąć naczynia już kilka chwil po zakończeniu zmywania. 
Nawet jeśli o zmywaniu wiesz już prawie wszystko, mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące układania naczyń będą dla Ciebie przydatne. Większa efektywność zmywania to lepsze efekty za każdym razem!