Jak efektywnie korzystać ze zmywarki?

Odpowiednia wiedza na temat tego, jak w pełni wykorzystać potencjał Twojej zmywarki to już połowa sukcesu. Dzięki temu będziesz wiedzieć co zrobić, aby Twoje naczynia były idealnie czyste i błyszczące. Teraz wystarczy zastosować tę wiedzę w praktyce. Skorzystaj ze wskazówek Finish i dowiedz się, jak najefektywniej używać Twojej zmywarki. Odpowiednie środki do zmywarki i przestrzeganie kilku podstawowych zasad to wszystko, czego potrzebujesz. 

Odpowiednie przygotowanie

Zanim włożysz naczynia do zmywarki pamiętaj, żeby usunąć i wyrzucić do kosza wszystkie większe kawałki jedzenia, które mogły zostać na naczyniach. Ważne jest także odpowiednie ułożenie naczyń w zmywarce. Większe naczynia umieść w tylnej części zmywarki, a mniejsze bardziej z przodu. To naprawdę takie proste! Zastanów się, jaki program zmywania będzie najlepszy – bardziej intensywny dla talerzy z mocno zaschniętymi resztkami jedzenia i delikatniejszy dla szklanych naczyń. Wszystkie wskazówki związane z wyborem odpowiedniego programu znajdziesz w dołączonej do urządzenia instrukcji. Po wyborze właściwego programu, umieść tabletkę do zmywarki i zamknij drzwiczki. 

Zmywanie

Na tym etapie wszystkim zajmie się Twoja zmywarka. Ty musisz tylko chwilę poczekać, ale naprawdę warto – w końcu całą ciężką pracę będziesz mieć z głowy. To może być dobry moment na przetarcie kurzu z mebli w salonie czy z szafek, w których trzymasz naczynia. Dzięki temu czystość naczyń po zmywaniu utrzyma się dłużej.

Po zmywaniu

Po zakończeniu zmywania wyjmij wszystkie naczynia i poukładaj je w przeznaczonym do tego miejscu. Może się wydawać, że to już wszystko. Oczywiście w większości przypadków masz rację, jednak raz na miesiąc zalecamy zastosować środek do czyszczenia zmywarek. Produkt ten pozwala utrzymać w czystości także niewidoczne na pierwszy rzut oka części Twojego urządzenia, na których może gromadzić się tłuszcz i osad.  

Resztę pozostaw nam

Kiedy nastawisz zmywarkę, Finish sprawi, że Twoje naczynia będą czyste i lśniące. Nie musisz już namaczać brudnych naczyń w zlewie, ani myć ręcznie pojedynczych sztućców. Wystarczy, że włożysz naczynia, umieścisz tabletki do zmywarki i zamkniesz drzwiczki. To naprawdę spora oszczędność czasu. Teraz będziesz mieć znacznie więcej czasu tylko dla siebie! 

Zadbaj o swoją zmywarkę razem z Finish!