Jak stwierdzić, że zmywarka potrzebuje czyszczenia?

Twoja zmywarka, podobnie jak inne sprzęty domowe potrzebuje regularnego czyszczenia. Resztki jedzenia mogą gromadzić się na filtrze, którzy znajduje się na dole zmywarki. Jeśli zmywarka nie jest czyszczona regularnie, po zakończeniu zmywania może wydzielać się nieprzyjemny zapach. Kolejnym znakiem, że nadeszła pora na wyczyszczenie zmywarki jest to, że naczynia po zakończeniu zmywania nie są dokładnie umyte. W celu wyczyszczenia urządzenia zastosuj środek do czyszczenia zmywarek, nastawiając jeden cykl zmywania bez żadnych naczyń w środku. Czynność tę należy powtarzać regularnie raz w miesiącu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego jest to tak ważne. 

Po czym poznać, że pora wyczyścić zmywarkę?

Warto zwrócić uwagę na to jak pracuje Twoja zmywarka, ponieważ istnieje szereg oznak, dzięki którym dowiesz się, że nadszedł moment, aby dokładnie ją wyczyścić. Poniżej wymieniliśmy najczęstsze z nich.

•    Nieprzyjemny zapach
•    Resztki jedzenia gromadzące się na filtrze zmywarki
•    Resztki jedzenia lub tłusty osad na sztućcach i naczyniach po wyjęciu ze zmywarki 
•    Ślady rdzy wewnątrz zmywarki
•    Resztki jedzenia na ramionach zmywarki

Istnieje też wiele mniej oczywistych oznak takich jak osad z tłuszczu i wapnia na niewidocznych (ale pełniących istotne funkcje) elementach urządzenia. Wybór odpowiednich środków do czyszczenia zmywarki pozwoli Ci dokładnie wyczyścić urządzenia także w miejscach, do których w innych przypadkach nie miałbyś dostępu.  

Jak pozbyć się osadu?

Jeśli zauważysz, że Twojej zmywarki dotyczy któraś z wyżej wymienionych sytuacji, rozwiązanie jest proste: Płyn do Czyszczenia Zmywarki Finish. Przeczytaj instrukcję znajdującą się na opakowaniu i odpowiednio umieść płyn w zmywarce. Włącz urządzenie (bez naczyń) i gotowe! Płyn do czyszczenia zmywarek poradzi sobie zarówno z osadem zgromadzonym na widocznych częściach zmywarki, jak i na tych bardziej ukrytych. 

Dodatkowe wskazówki

Płyn zadba o czystość wnętrza Twojej zmywarki. Nie zapominaj także o czyszczeniu zewnętrznej części zmywarki, a w szczególności drzwiczek, uchwytów i panelu z ustawieniami. Wystarczy szmatka nasączona ciepłą wodą z mydłem, a Twoja zmywarka będzie czysta od zewnątrz, tak samo jak od środka. Przetarcie zewnętrznej części zmywarki to wszystko co musisz zrobić, ponieważ Finish zajmie się całą resztą.

Nie czekaj, aż będzie za późno!

Ważne jest, aby czyszczenie zmywarki odbywało się regularnie. Dzięki temu zgromadzony osad nie będzie wpływał na efektywność pracy Twojej zmywarki.  

Zadbaj o swoją zmywarkę razem z Finish!