Koniec ze zmywaniem ręcznym

Zmywanie ręczne może być udręką. Nie dość, że kosztuje więcej niż użycie zmywarki , to jest to też robota brudna, kłopotliwa, a czasami nawet ryzykowna! W tym artykule zwracamy uwagę na najważniejsze aspekty dotyczące zmywania ręcznego. 

Zaczerwienione i wysuszone dłonie

Jednym z głównych problemów związanych ze zmywaniem ręcznym jest wysuszenie skóry. Intensywne zmywanie może wysuszyć dłonie lub spowodować ich zaczerwienienie. Wysuszenie skóry może być też skutkiem korzystania z nielateksowych rękawic, które pochłaniają wilgoć, a dłonie sprawiają wrażenie pokrytych kredą.O ile prostsze jest użycie zmywarki i detergentu Finish, który najdokładniej umyje naczynia przy minimalnym wysiłku! 

Stracony czas

Jedną z głównych zalet używania zmywarki jest to, że mycie nie zabiera czasu. Po prostu kończysz posiłek, wkładasz do zmywarki talerze i sztućce, i zamykasz drzwi. Kiedy maszyna jest pełna, włączasz ją, zostawiasz przez noc i opróżniasz następnego dnia. Co innego, kiedy zmywasz ręcznie – wtedy musisz poświęcić czas na każde naczynie z osobna.

Mycie sztućców

Można odczuć dużą różnicę pomiędzy korzystaniem ze zmywarki a zmywaniem ręcznym, myjąc sztućce. Gąbka oraz moczenie pomagają usunąć nagromadzone resztki z noży albo łyżek, ale dokładne umycie widelców może być nie lada wyzwaniem. Co więcej, mycie sztućców zajmuje czas, ponieważ każdą sztukę trzeba umyć oddzielnie.  

Ostre noże

Prawdopodobnie większe egzemplarze będziesz myć ręcznie. Jednak bez zachowania należytej ostrożności możesz się skaleczyć, szczególnie jeśli nóż został właśnie naostrzony. Nowoczesne zmywarki są wyposażone w oddzielne pojemniki dla noży, co może być korzystnym rozwiązaniem.


Tak więc odpuść sobie! Możesz zaoszczędzić czas, siły i zadbać o dłonie wkładając wszystko do zmywarki i pozwalając tabletkom Finish zadbać o czystość Twoich naczyń.