Korzyści środków do czyszczenia zmywarki

Wydaje się oczywiste, że zmywarka to urządzenie do czyszczenia, ale co jeśli sama się zabrudzi?
Kiedy używamy zmywarki regularnie, nieczyszczona może zacząć zbierać resztki jedzenia i tłuszcz w najważniejszych częściach, które odpowiadają za lśniące i czyste naczynia po umyciu.
Najlepiej upewnić się, że pamiętasz o czyszczeniu swojej zmywarki, przy pomocy 3 prostych zasad:

Znaj swoją zmywarkę

Po pierwsze, poznaj tajniki wnętrza Twojego wspaniałego urządzenia, a w szczególności jak je wyczyścić. Każda zmywarka jest inna, więc najlepiej znaleźć w instrukcji obsługi różne wskazówki, np. jak czyścić filtry.
Na szczęście Płyn do czyszczenia zmywarek Finish może być stosowany w każdej zmywarce do usuwania osadów, brudu, tłuszczu i kamienia. Jest również bardzo prosty w użyciu. 
Wystarczy odkleić naklejkę z nakrętki i umieścić butelkę górą do dołu, najlepiej na dolnej półce zmywarki a następnie nastawić na cykl o wysokiej temperaturze (tylko upewnij się, że zmywarka jest pusta, bez naczyń czy innych detergentów). Płyn atakuje i niszczy warstwy tłuszczu i osadów mineralnych, które osadzają się w trudno dostępnych miejscach i zapewnia maksymalną wydajność.

Pokochaj swoją zmywarkę

Jeżeli Twoja zmywarka nie jest czysta, to dlaczego liczysz, że Twoje naczynia będą czyste? Jeżeli nie dbasz o swoją zmywarkę, nie minie długo, jak ramiona natryskowe czy dysze zapchają się resztkami żywności, tłuszczem i brudem. Oznacza to, że nie tylko wydajność będzie ograniczona, ale też, że woda będzie musiała się przeciskać przez resztki, które wcześniej zostały zmyte. Rekomendowane jest czyszczenie zmywarki, co najmniej raz w miesiącu, żeby zapewnić naczyniom czystość i higienę. 

Żyj swoim życiem

Jest to zdecydowanie najważniejsza zasada, ponieważ to cały sens posiadania zmywarki. Zmywarka jest po to, by zaoszczędzić Twój czas, więc kilka minut, które poświęcisz w miesiącu na jej czyszczenie na pewno się opłaci. Upewnij się, że Twoja zmywarka pracuje dla Ciebie, a nie odwrotnie.