Najszybsze sposoby na załadowanie zmywarki

Każdy zapełnia zmywarkę na swój własny sposób. Niektórzy, układają zastawę w wąskich rzędach. Inni wolą zapełniać ją od przodu, co dla pozostałych może być frustrujące. Jednakże, my jesteśmy przekonani, że istnieje właściwy sposób na załadowanie zmywarki. Nasze pomysły, w połączeniu z najlepszym detergentem do zmywarek (którym jest Finish), sprawią, że twoje naczynia będą błyszczały i z łatwością wyjmiesz je ze zmywarki.

Naczynia na dole, szklanki na górze.

Wydaje się to proste, lecz przy szybkim ładowaniu zmywarki musisz się upewnić, że wkładasz właściwe przedmioty we właściwe miejsca.

  • Według zasady, szklanki powinny zostać ułożone na górze suszarki, do góry nogami. Szklanki, kieliszki do wina, wpasują się łatwo, jednak możesz mieć problem z wyższymi szklankami czy kuflami. Wówczas umieść je na niższej suszarce. Jeśli twoje kieliszki do wina nie stoją bezpiecznie, sprawdź czy twoja zmywarka jest wyposażona w specjalny uchwyt do utrzymania ich w dobrej pozycji i użyj go.
  • Naczynia powinny mieścić się w wyznaczonych miejscach (staraj się wypełniać zmywarkę od tyłu, co pomoże w utrzymaniu porządku). Większe naczynia powinny być umieszczone bliżej boków lub końca zmywarki, co ułatwi przepływ wody.
  • Narzędzia takie jak chochle, łyżki do nakładania i łopatki również powinny być ułożone na wyższej suszarce (skierowane w dół), co sprawi, że łatwiej je będzie zdjąć i lepiej zostaną wyczyszczone.

Unikaj namaczania

Jednym z najszybszych sposobów na załadowanie zmywarki jest po pierwsze wyrzucenie resztek jedzenia do kosza. Pozwoli to, na utrzymanie w czystości twojego filtra, w którym nie będzie resztek jedzenia, takich jak ryż czy owsianka. Ponadto, zaoszczędzisz wodę i energię.

Pilnuj swoich misek!

Miski ustawiane jedna na drugiej, uniemożliwiają prawidłowe czyszczenie. Blokują w ten sposób dostęp wody do talerzy czy innych naczyń stołowych. Umieść miski dnem do góry i spróbuj położyć je względnie blisko siebie, zamiast przypadkowo ustawiać je w pobliżu mniejszych talerzy.

Złota zasada

Jeżeli brudna część naczynia nie ma łatwego dostępu do natrysku, prawdopodobnie częściowo taka pozostanie. Zasada numer jeden, to umieszczenie mniejszej ilości naczyń w zmywarce. Nie oznacza to jednak, że wydłuży nam się proces mycia. Przeładowanie może oznaczać tylko tyle, że ponownie będziemy musieli uruchomić zmywarkę.