Resztki jedzenia, które najtrudniej usunąć

Niektóre naczynia są trudniejsze do umycia niż inne. Największy problem sprawiają resztki jedzenia, które się kleją, są zaschnięte lub przywarły po pieczeniu.  Kiedy naczynia nie zostaną od razu umyte i zdążą już zaschnąć, warto wiedzieć, na które zabrudzenia zwrócić szczególną uwagę. Aby mieć pewność, że nie pozostawią śladów na Twoich naczyniach, po prostu użyj do ich zmywania najlepszego detergentu. Mając Finish, nie musisz się o nic martwić.

Zabrudzenia z tłuszczu i cukru

Naczynia po spożyciu tłustych lub słodkich posiłków mogą być trudne do umycia. Zaschnięty cukier należy do uporczywych zabrudzeń i kiedyś wymagałby długiego moczenia, jednak tabletki Finish Powerball działają jak środek do namaczania, co oznacza, że naczynia możesz włożyć prosto do zmywarki.

Zabrudzenia, które zaschły

Pozostałości po płatkach zbożowych i innej suchej żywności mogą być trudne do umycia, ponieważ po wyschnięciu przywierają do naczyń. Niełatwo się ich pozbyć bez użycia gorącej wody lub długiego moczenia. Jeśli nie zamierzasz od razu nastawić zmywarki, w miarę możliwości przepłucz naczynia wodą. Pszenica, jęczmień i jajecznica szybko zasychają, jednak nie martw się, ponieważ Finish poradzi sobie z tymi i innymi zaschniętymi resztkami bez najmniejszego problemu.

Zabrudzenia po pieczeniu

Nie tylko talerze trudno umyć ręcznie, ale formy do pieczenia, blachy i inne naczynia żaroodporne użyte do dań z mięsa lub warzyw (w zależności od sposobu ich przygotowania). Na przykład pomidory mają tendencję do przywierania po dłuższym pieczeniu. Gdyby nie zmywarka, usunięcie takich zabrudzeń byłoby nie lada wyzwaniem.

Zabrudzenia po przypaleniu

Przypalone resztki jedzenia, które przywarły do talerzy lub garnków mogą spisać te naczynia na straty, ale jest dla nich nadzieja. Najpierw namocz je w bardzo gorącej wodzie i upewnij się, że wszystkie przypalone zabrudzenia znajdują się pod jej powierzchnią. Następnie, tak jak we wcześniej opisanych przypadkach, nastaw naczynia na pełny cykl zmywania z dodatkiem tabletek Finish. Mleko i ser to główni sprawcy przypalonych pozostałości, więc zachowaj czujność przygotowując posiłek bogaty w nabiał.

Osad po herbacie

Nie tylko posiłki pozostawiają ślady trudne do usunięcia, ale również herbata (wraz z upływem czasu) może przysporzyć problemów. Dzieje się tak ze względu na zawartą w niej taninę, która jest również barwnikiem używanym do garbowania skóry. Mimo, że istnieją metody usuwania osadu z herbaty, najlepiej jest rozprawić się z nim przy pomocy zmywarki. Nawet jeśli ślady po herbacie już zaschły, aktywne substancje zawarte w tabletkach Finish poradzą sobie z nimi, a Twoje kubki będą lśnić.