Sterta brudnych talerzy – skąd to się bierzę?

Talerze są wykorzystywane do podawania posiłków od setek (jeśli nie od tysięcy) lat. Korzystamy z nich co najmniej trzy razy dziennie – podczas śniadania, obiadu, kolacji, a także w międzyczasie podczas mniejszych posiłków. Talerze są w różnych formach znane i wykorzystywane na całym świecie, jednocześnie przypominając nam o tym, że w naszych domach jest zawsze coś do zmywania. 

Rodzaje talerzy

Talerze występują w różnych rozmiarach, kształtach i mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jednak są produkowane z ceramiki lub porcelany czy kamionki. Mogą być także plastikowe, metalowe, a także szklane. Talerze, które mamy na naszych stołach różnią się także rozmiarem w zależności od funkcji, którą pełnią. Mamy talerze obiadowe, duże półmiski, czy niewielkie spodki pod filiżanki. Korzystamy z nich zarówno podczas posiłków, jak i do dekoracji np. kładąc na nich owoce. 

Wykorzystanie talerzy w ciągu dnia

Występują istotne różnice pomiędzy krajami, regionami, a także poszczególnymi osobami w zakresie zwyczajów żywieniowych. Ogólnie jednak w większości przypadków nasza dieta opiera się na trzech głównych posiłkach i ewentualnie kilku mniejszych przekąskach w ciągu dnia. Zatem te wszystkie posiłki wiążą się z koniecznością ciągłego zmywania- zarówno po obiedzie, jak i po drobnej przekąsce. Wystarczy, że każdy domownik zużyje cztery talerze w ciągu dnia, a uzbiera się z tego całkiem spory stos brudnych naczyń. Na szczęście tabletki do zmywarki Finish poradzą sobie z tym bez najmniejszego problemu. Twoja zmywarka razem z Finish sprawią, że nie musisz się już o nic martwić. 

Wszędzie talerze…

Kiedy przechowujemy naczynia odpowiednio je organizując w szafce, nie rzucają nam się w oczy. Jednak wystarczy obiad, spotkanie biznesowe, czy mała przekąska w ciągu dnia, a wydaje się, że brudne talerze są wszędzie. Nawet najmniejszy posiłek wystarczy, a już mamy nowe naczynia do zmywania.  

Czyste talerze bez wysiłku

Jedyne czego potrzebujesz to odpowiednie środki do zmywarki Finish. Tabletki do zmywarki ze specjalną formułą Finish Shine & Protect sprawią, że Twoje talerze będą idealnie czyste i błyszczące. Aby zmywanie było bardziej efektywne, zadbaj o odpowiednie ułożenie naczyń w zmywarce. Spróbuj umieścić większe naczynia z tyłu zmywarki, a mniejsze z przodu uzupełniając wolną przestrzeń. Dzięki temu odpowiednie zmywanie będzie ułatwione, a co więcej będzie Ci o wiele łatwiej wyjąć czyste naczynia ze zmywarki.