Twarda woda

“W naszej okolicy jest twarda woda” – pewnie nie raz słyszeliście takie określenie. Z jednej strony może to oznaczać, że taka woda ma lepszy smak, ale jednocześnie może ona pozostawiać osad na szkle, powierzchniach w łazience, a także wewnątrz Twojej zmywarki. Niestety jest on bardzo trudny do ręcznego usunięcia. 

Czym jest twarda woda?

“Twardość” wody oznacza, że zawiera ona dużą ilość wapnia i magnezu oraz innych składników mineralnych. Im więcej minerałów, tym woda jest określona jako bardziej twarda. Ponadto twarda woda sprawia, że mydło znacznie trudniej się pieni. 

“Kamień” w czajniku

Twardość wody możesz najłatwiej ocenić zaglądając do Twojego czajnika. Jeśli woda jest twarda, na dnie czajnika (a po długim czasie bez czyszczenia także na ściankach) będzie się zbierać biały osad. Z czasem może się on także pojawić na tych częściach czajnika, które są odpowiedzialne za podgrzewanie wody. Może to wpływać na efektywność jego działania. Brak regularnego czyszczenia czajnika może sprawić, że woda będzie gotowała się wolniej, a po jakimś czasie taki czajnik może całkowicie przestać działać. 

Jak radzić sobie z osadem z twardej wody? 

Jeśli chodzi o Twoją zmywarkę, osad może pojawić się na szklanych naczyniach, jak również na wewnętrznych częściach zmywarki. Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów, z czego większość to bardzo proste rozwiązania.

•    Sól ochronna do zmywarek Finish pomoże Ci pozbyć się zarówno osadu z naczyń, jak i z wnętrza zmywarki poprzez zmiękczenie wody wewnątrz maszyny. Sól do zmywarki sprawi, że bez problemu unikniesz brzydko wyglądających zacieków. 
•    Aby łatwiej pozbyć się zaschniętych na naczyniach resztek jedzenia oraz zacieków możesz wypróbować także Płyn nabłyszczający Finish Shine & Protect.  Twoje szklane naczynia będą błyszczały jak nigdy wcześniej.