Wyczyść swoją zmywarkę!

Pomyśl, ile talerzy, szklanek i garnków zmywa Twoja zmywarka w ciągu roku. Załóżmy, że każdy z domowników je w domu dwa lub trzy posiłki dziennie. To wystarczy, aby wypełnić zmywarkę po brzegi każdego dnia. Teraz pomnóżmy to przez 365 dni w roku. Do tego doliczmy zmywanie po każdej wizycie gości, rodzinnym obiedzie czy urodzinowych przyjęciach. Zmywarka wykonuje dla Was ogrom pracy! Przeciętnie rodzinna zmywarka czyści około 8000 brudnych naczyń w ciągu roku. Tylko w takim razie, kto wyczyści zmywarkę? Jeśli pomyślałeś o tym wcześniej, to świetnie! Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne czyszczenie zmywarki. 

Czyszczenie zmywarki

Utrzymywanie zmywarki w czystości jest bardzo istotne, ponieważ wpływa na efektywność jej pracy. Kawałki jedzenia mogą zatykać dopływ wody, a tłusty osad może gromadzić się na ukrytych (ale jednocześnie bardzo ważnych) częściach urządzenia. Z tym wszystkim świetnie poradzi sobie środek do czyszczenia zmywarek, który sprawi, że Twoja zmywarka będzie idealnie czysta bez żadnego wysiłku. 

Dlaczego czyszczenie zmywarki jest tak ważne?

Aby zmywarka odpowiednio czyściła Twoje naczynia najlepiej jak to możliwe, wszelkie dopływy muszą być idealnie wyczyszczone. Zapewne nie raz widziałeś kawałki jedzenia na ściankach zmywarki lub w znajdującym się na dole filtrze. Jeśli ich nie usuniesz, z czasem utworzą one tłusty osad, którego stosunkowo trudno się pozbyć. Wapienny osad może natomiast pozostawać zarówno na częściach zmywarki, jak i powodować nieestetyczne zacieki na szklanych naczyniach. Dlatego należy go regularnie usuwać. 

Jak to zrobić?

Z pomocą przyjdzie Ci płyn do czyszczenia zmywarki Finish. Jest to produkt o kompleksowym działaniu, który usuwa zarówno zaschnięty tłuszcz, jak i wapienny osad. Dzięki temu Twoja zmywarka będzie idealnie czysta, a przy okazji pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Czysta zmywarka to czyste naczynia! Jedyne co musisz zrobić, to usunąć naklejkę zabezpieczającą i umieścić buteleczkę z płynem dnem do góry. Włącz zmywarkę, wybierając tryb o wysokiej temperaturze.

Zadbaj o swoją zmywarkę razem z Finish!