Zafunduj detoks swojej zmywarce

Zmywarka bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej pracowitych urządzeń w Twoim domu. Po długich okresach regularnego używania, czy krótszych okresach wytężonej pracy zmywarka może przestać działać perfekcyjnie, ponieważ jest zapchana tłuszczem, tłustymi osadami, resztkami jedzenia oraz kamieniem. Pierwsze oznaki gorszej pracy to najwyższy czas na detoks Twojej zmywarki. W poniższej instrukcji dowiesz się, jak wyczyścić zmywarkę krok po kroku, aby działała jak dawniej.

Części zmywarki

Po otwarciu drzwi zmywarki zauważysz kilka części, które można łatwo wyjąć i wyczyścić samemu. Są to filtr, umieszczony na samym dole, półki, a nawet ramię spryskujące zmywarki. Po ich wyjęciu możesz dotrzeć do miejsc trudniej dostępnych, wyczyścić ramię od środka, zajrzeć pod filtr, by usunąć większe resztki jedzenia. Sprawdź, czy w rogach wewnątrz zmywarki nie ma złogów. Jeśli dostrzeżesz tam jakiekolwiek osady, możesz je łatwo wyczyścić za pomocą gąbki, szczoteczki i ciepłej wody z detergentem. Nie zapomnij o zawiasach, również w nich może gromadzić się dużo brudu. Wyczyść je za pomocą szczoteczki do zębów. Momentalnie zobaczysz różnicę!

Preparat do czyszczenia zmywarki

Nie tylko te części, które są widoczne wymagają uwagi. Również pompy, rury oraz wąż odpływowy od czasu do czasu należy wyczyścić. Szczególnie, jeśli pracują bez ustanku. Najlepszą metodą wyczyszczenia całej zmywarki jest użycie silnego preparatu. Zapewni on usunięcie kamienia i przywróci płynny przepływ wody.

Aby dobrze wyczyścić zmywarkę, użyj płynu do czyszczenia zmywarki Finish. Usunie on tłuszcz, tłuste osady oraz kamień, które gromadzą się w ukrytych, ale niezwykle istotnych częściach zmywarki. Płyn do czyszczenia zmywarki Finish dociera nawet do najbardziej ukrytych części i czyści je dokładnie, co jest niezwykle istotne, gdyż co pół roku przez zmywarkę przepływa nawet kilogram tłuszczu. Dwustopniowa formuła atakuje i eliminuje złogi tłuszczu i kamienia oraz neutralizuje nieprzyjemny zapach.

Wystarczy otworzyć opakowanie, wrzucić jego zawartość do zmywarki, nastawić zmywarkę na najwyższą temperaturę i uruchomić ją bez naczyń. Po ukończonym procesie czyszczenia Twoja zmywarka będzie jak nowa - sprawnie działająca i pachnąca świeżością.