Zmywanie ręczne a korzystanie ze zmywarki

Czasem umieszczasz naczynia w zmywarce, a innym razem wydaje Ci się, że szybciej będzie po prostu pozmywać ręcznie – brzmi znajomo? Zmywarka ułatwia Ci życie, wyręczając Cię w codziennym zmywaniu. Teraz możesz zająć się ważniejszymi sprawami. Eksperymentuj w kuchni i poznawaj nowe dania bez zmartwień o brudne naczynia. My wiemy, że najlepsze rozwiązanie to takie, o którym musisz myśleć najmniej, dlatego postanowiliśmy spróbować przekonać Cię, że korzystanie ze zmywarki niesie ze sobą wiele korzyści. 

Oszczędność pieniędzy

Popularną opinią jest, że ręczne mycie naczyń jest najoszczędniejsze. W rzeczywistości jednak nie jest to prawdą. Zmywarka wielokrotnie korzysta z tej samej, ograniczonej ilość wody, nie korzystając ze strumienia nowej wody, tak jak to robimy podczas mycia ręcznego. Typowa zmywarka zużywa około 12 litrów wody. Oszczędzasz więc nie tylko na ilości, ale także na ogrzewaniu wody. 

Oszczędność czasu

Ręczne umycie takiej ilości naczyń, jaką może być załadowana zmywarka – sztućce, garnki, patelnie i naczynia - zabierze nam dobrą godzinę. Mimo, że zmywarka może pracować dłużej, zależnie od cyklu, to Ty poświęcasz czas tylko na jej załadowanie i wypakowanie. Średnio zajmie Ci to około 9 minut. Jak widzisz, różnica jest ogromna. 

Ochrona Twoich naczyń

Każdemu kiedyś wyślizgnęło się naczynie podczas mycia. Najgorzej jest kiedy naczynie to jest naszym ulubionym, a jeszcze musimy rozbite szkło posprzątać. Zmywarka bezpiecznie przechowuje nasze naczynia przez cały proces mycia i suszenia. Jeżeli tylko odpowiednio, w uporządkowany sposób umieścisz Twoje szklane naczynia w szafce, na pewno nic złego im się nie stanie. 
Większa efektywność 

Gąbka z płynem to nie to samo co długotrwała praca zmywarki z najlepszy środkiem do zmywarki i efektywnym wykorzystaniem wody. Mycie ręczne jest nieefektywne i męczące, a najlepszym rozwiązaniem jest zmywarka, szczególnie jeśli zastosujesz tabletki do zmywarki Finish.