Breadcrumbs

Czy wiesz, że zmywarka pozwala zaoszczędzić pieniądze?

Czy wiesz, że zmywarka pozwala zaoszczędzić pieniądze?


W Twoim budżecie domowym znaczący udział mają rachunki za energię elektryczną i wodę. Zobacz, w jaki sposób zmywarka pomoże Ci zmniejszyć te wydatki.

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 10 lat rachunki gospodarstw domowych za energię elektryczną i wodę w Polsce znacznie wzrosły? Na pewno sam zauważasz, że opłaty za media to również duża część Twoich wydatków. Zatem dowiedz się, w jaki sposób można obniżyć te koszty - sprawdź, dlaczego korzystanie 
ze zmywarki się opłaca. 

W jaki sposób oszczędzasz energię i wodę dzięki zmywarce?

Przez lata posiadanie zmywarki uważane było za luksus. Aż do czasu, gdy naukowcy stwierdzili, że 
korzystając ze zmywarki zużywamy o wiele mniej prądu i wody w porównaniu z ich ilością potrzebną do ręcznego zmywania. Dzięki temu, wybierając mycie naczyń w zmywarce, oszczędzamy pieniądze*.

Korzystanie ze zmywarki pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku. Można powiedzieć, że zmywając ręcznie, dosłownie wylewasz pieniądze w błoto.

Jeśli naczynia nie są mocno zabrudzone, możesz wybrać szybki 30-minutowy cykl zmywania i jeszcze bardziej obniżyć rachunki. A jeśli korzystasz z taryfy rozliczeniowej dziennej i nocnej, oszczędzasz jeszcze więcej, uruchamiając zmywarkę w nocy. 
Na co przeznaczysz tę zaoszczędzoną gotówkę?

* Stamminger Study, Washing-up Behaviour and Techniques in Europe, University of Bonn, Institute of Agricultural Engineering, 2007