Jak najlepiej urządzić swoją nową kuchnię

Jak najlepiej urządzić swoją nową kuchnię


Wyobraź sobie, w jaki sposób Twoja nowa kuchnia - i nowa zmywarka - może pasować do Twojego stylu życia. Planowanie to połowa przyjemności urządzania.

A więc zdecydowałeś się unowocześnić swoją kuchnię? Bez względu na to, czy będzie to całkowita przebudowa czy tylko kilka zmian, musisz dokładnie obmyślić plan działania.

Jak Twoja nowa kuchnia pracuje dla Ciebie

Wszystkie Twoje działania zależą od przestrzeni, którą masz do dyspozycji. Ważna jest również Twoja rodzina. Niezależnie, czy jesteś singlem, mieszkacie razem jako para, jesteście rodziną z dziećmi lub też mieszkacie wspólnie z rodzicami. Zastanów się też, jak często gotujesz i czy wolisz tradycyjny wygląd kuchni z wolnostojącymi urządzeniami kuchennymi albo może bardziej odpowiada Ci jednolity wygląd zintegrowanej zabudowy?

Ergonomia

Z pewnością słyszałeś o 'trójkącie kuchennym' czyli takiej zasadzie planowania przestrzeni kuchennej, aby kuchenka, zlew i lodówka tworzyły trójkąt. Taki rozkład sprawia, że przygotowując posiłki, oszczędzasz czas i energię. Im mniejszy jest ten trójkąt, tym szybciej działasz w swojej kuchni. 

Najważniejsze jest usytuowanie zlewu, o czym z kolei decyduje przebieg ciągów wodno-kanalizacyjnych. Tuż obok zlewu umieszcza się zmywarkę, co jest sensownym rozwiązaniem, zważywszy na łatwość i ekonomiczność instalacji. Gdy już zdecydujesz, gdzie postawić kuchenkę i lodówkę, pomyśl o szafkach. Zaoszczędzisz sporo czasu, jeśli garnki, naczynia i sztućce będziesz przechowywać blisko zmywarki. 

Zmywarka, która pasuje do Twojego stylu życia

Nawet zapracowani single czy pary mieszkające w malutkich mieszkaniach mogą znaleźć odpowiednią dla siebie zmywarkę. Po powrocie do domu nie będą Cię już witały piętrzące się w zlewie naczynia, a sprzątanie po posiłku będzie znacznie prostsze. Modele slimline mają tylko 45 cm szerokości, są poręczne i wprost nieocenione, gdy często przyjmujesz u siebie gości. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, zmywarka nablatowa jest doskonałym rozwiązaniem - możesz zabrać ją ze sobą, gdy będziesz się przeprowadzać.

Jeśli masz dużą rodzinę lub lubisz spędzać w kuchni dużo czasu, zadbaj o to, by było tam więcej miejsca. Pamiętaj, że wszystkie zalegające w kuchni brudne naczynia można włożyć do pełnowymiarowej zmywarki o szerokosci 60 cm i dzięki temu zyskać wolny czas na rzeczy ciekawsze niż zmywanie.