Breadcrumbs

10 rzeczy, które możesz zrobić gdy zmywarka zmywa za Ciebie

10 rzeczy, które możesz zrobić gdy zmywarka zmywa za Ciebie

10 rzeczy, które możesz zrobić, podczas gdy zmywarka zmywa za Ciebie

Eksperci oszacowali, że korzystając ze zmywarki zyskujesz tygodniowo nawet kilkanaście godzin w porównaniu do zmywania ręcznego. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele jesteś w stanie wtedy zrobić? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak produktywnie spędzić zaoszczędzony czas.

Zostań poliglotą

Jeśli jesteś osobą żądną wiedzy, świetnym sposobem na wykorzystanie danego Ci czasu wolnego będzie nauka języków obcych. Co ważne, przecież wcale nie musisz wychodzić w tym celu z domu. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele kursów internetowych, dzięki którym szybko nauczysz się wybranego przez Ciebie języka. A może to skłoni Ci do zagranicznego wyjazdu w miejsce, które chcesz odwiedzić od dawna?

Super mama, super tata

Jak wiele czasu w ciągu dnia spędzasz ze swoim dzieckiem? Czy nie chcielibyście móc poświęcić mu go jeszcze więcej? Kiedy Twoja zmywarka zacznie myć brudne naczynia, swój wolny czas możesz wykorzystać na pomoc dzieciom w odrabianiu pracy domowej. Jeśli Twoje dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły, możesz wykorzystać ten czas na wspólną zabawę, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że właśnie w ten sposób maluchy najlepiej poszerzają swoją wiedzę i umiejętności.

Po prostu gotuj

Marzy Ci się zostać ekspertem kulinarnym? Pamiętaj, że jeżeli jesteś w stanie o czymś zamarzyć, to z całą pewnością jesteś również w stanie to osiągnąć. Otwórz książkę z przepisami albo poszukaj w internecie czegoś, na co masz dzisiaj szczególną ochotę. Próbuj, eksperymentuj i pamiętaj, że na koniec zmywarka pozmywa wszystkie naczynia za Ciebie.

Dusza towarzystwa

Jak powszechnie wiadomo, każde zajęcie jest lepsze od zmywania naczyń i szorowania zaschniętych garnków. Może wykorzystasz ten czas na odnowienie kontaktów ze znajomymi? W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zajęci pracą, domem i dziećmi, jednak pamiętaj, że Tobie również należy się chwila przyjemności. Wysłanie e-maila do starej koleżanki czy kolegi z podstawówki zajmie Ci dosłownie chwilę, za to z pewnością sprawi przyjemność drugiej osobie, a i Tobie poprawi humor. Może nawet uda Wam się wyskoczyć kiedyś na kawę i poplotkować o dawnych czasach?

 

Bądź fit

Wiele z nas co roku wśród swoich noworocznych postanowień wymienia te dotyczące aktywności fizycznej i regularnych ćwiczeń. Często jednak z powodu braku czasu nasz entuzjazm w tej kwestii szybko przemija. A może wykorzystasz czas, który zaoszczędzisz dzięki zmywaniu w zmywarce właśnie na uprawianie sportu? Nawet trzydzieści minut regularnego biegania może przynieść naprawdę fajne i satysfakcjonujące efekty. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, możesz ćwiczyć przed telewizorem. W sieci znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju filmów z ćwiczeniami.

Zostań królem parkietu

Ćwiczenia nie są dla Ciebie? Może w takim spróbujesz nieco potańczyć? Nie od dzisiaj wiadomo, że taniec pomaga nie tylko w utrzymaniu świetnej sylwetki, ale i w znacznym stopniu poprawia Twoje samopoczucie. To idealny sposób na jesienną czy zimową depresję - włącz telewizor, podkręć głośniki i daj się ponieść muzyce. Jeśli uda Ci się wygospodarować trochę więcej czasu, pomyśl o tym, żeby zapisać się do szkoły tańca. To wspaniała okazja, aby poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Obcuj z naturą

Żyjesz w ciągłym stresie i brakuje Ci chwili dla siebie? Kiedy włączysz zmywarkę, załóż buty i wyjdź na spacer do pobliskiego parku. Pozwoli Ci to odświeżyć umysł i nabrać dystansu do bieżących spraw, które nie dają Ci spokoju. Jeśli masz coś ważnego do zrobienia, czas spędzony na świeżym powietrzu sprawi, że Twoja praca będzie bardziej efektywna.

Wielkie porządki

Bałagan w szafie to zmora dla wielu z nas. Niestety zazwyczaj mamy mnóstwo innych rzeczy do zrobienia, przez co wciąż odkładamy w czasie generalne porządki. Po kilku miesiącach Twoja szafa jest wypełniona niepotrzebnymi ubraniami, wśród których ciężko cokolwiek znaleźć. Kiedy Twoja zmywarka przejmuje brudną robotę, wyrzuć wszystko ze swojej szafy i odłóż na bok to, czego z pewnością już nie ubierzesz. Zniszczone rzeczy możesz wyrzucić, a te, których z różnych powodów nie będziesz nosić, możesz oddać na cele charytatywne, przy okazji pomagając potrzebującym.

Rodzinna historia

A może warto poświęcić czas, który zyskujesz dzięki swojej zmywarce na uporządkowanie rodzinnego albumu? Korzystając z nowoczesnych technologii, wydrukowanie zdjęć za naprawdę małe pieniądze nie jest problemem, a albumy do zdjęć stoją na półkach we wszystkich supermarketach. Pamiętaj o tym, że dysk komputera, czy nośnik USB może ulec uszkodzeniu w najmniej oczekiwanym momencie. Tym sposobem będziesz w posiadaniu rodzinnych pamiątek również w tradycyjnej formie, która posiada swój niepowtarzalny urok.

Zostań znawcą literatury

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: kiedy ostatni raz w Twoich rękach znajdowała się jakaś książka? Może warto poświęcić dodatkowe godziny, które zyskujesz dzięki zmywarce na jakąś ciekawą lekturę? Powszechnie wiadomo, że częste czytanie nie tylko poszerza słownictwo, ale i rozwija wyobraźnię.

Dzięki zmywarce zyskujesz naprawdę wiele czasu. Warto poświęcić go najbliższym. W dzisiejszych czasach wszyscy gdzieś się śpieszymy w efekcie czego coraz trudniej jest nam cieszyć się z małych rzeczy. Nie marnuj czasu stojąc przy zlewie pełnym brudnych naczyń. Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się każdą wolną chwilą, którą zyskasz dzięki swojej zmywarce.