Jak pracuje zmywarka

Pewnie nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, jak wygląda proces pracy zmywarki. Warto się temu przyjrzeć, w końcu to właśnie dzięki zmywarce omija Cię konieczność codziennego ręcznego zmywania. 

Na przykład, czy wiesz dlaczego zmywarka nie ma opcji dokładnego regulowania temperatury mycia?

Temperatura mycia zmywarki jest tak skorygowana, aby jej wysokość była jak najbardziej efektywna w danej części cyklu pracy. Podczas pracy główny cykl mycia zmywarki odbywa się w temperaturze od 65 do 70 stopni, co wystarcza do aktywacji środka do zmywarki i oczyszczenia naczyń z resztek jedzenia i tłuszczu. W trakcie fazy opłukiwania naczyń temperatura wody delikatnie podnosi się do 80 stopni. Ta temperatura jest odpowiednia, aby skutecznie zdezynfekować naczynia, umożliwiając nam bezpieczne korzystanie.

Środek do czyszczenia zmywarek

Przez wysokie temperatury pracy zmywarki, wapń i magnez, które naturalnie występują w wodzie pozostawiają osad, podobnie jak po zagotowaniu wody w garnku. Po długim czasie korzystania ze zmywarki osad ten może być problemem, ponieważ obniża on efektywność zmywania. Dlatego regularnie raz w miesiącu należy używać środka do czyszczenia zmywarki. Płyn do czyszczenia zmywarki Finish usuwa nie tylko osad magnezu i wapnia, ale również resztki jedzenia i tłuszcz, pozostawiając Twoją zmywarkę czystą i o świeżym zapachu. Czysta zmywarka oznacza czyste naczynia. 

Jak uniknąć zacieków na naczyniach

Najbardziej uciążliwym efektem ubocznym wysokich temperatur wody w zmywarce jest powstawanie zacieków. Kiedy gorąca woda doprowadza do ruchu cząsteczki szkła, środki chemiczne znajdujące się w detergencie mogą prowadzić do ich przemieszczania, tworząc zacieki. W ten sposób powstają nieestetycznie wyglądające smugi, które wyraźnie widać pod światłem.
Tabletki do zmywarki Finish All in 1 Max Shine & Protect zostały specjalnie zaprojektowane w celu ochrony Twoich naczeń przed smugami i zaciekami. Finish Shine & Protect aktywnie ochraniają szklane naczynia przed czynnikami tworzącymi zacieki. Nie obawiaj się przed umieszczeniem w zmywarce szklanych, czy nawet kryształowych naczyń. Zostaną one dokładnie umyte, a ich blask ochroniony.
Zadbaj o swoje naczynia razem z Finish Shine & Protect.