Przejdź do zawartości

Po co dodawać sól do zmywarki?

Zastanawiasz się, po co to robić... Używasz dobrej jakości detergentów i według ciebie to powinno wystarczyć... Nie tędy droga! Sól do zmywarki spełnia dwie ważne funkcje.

Jaką funkcję pełni sól do zmywarki?

Sól pomaga osiągnąć jak najlepsze efekty zmywania, bo zmiękcza wodę oraz wpływa na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Twarda woda zawiera różne składniki mineralne m.in. wapń i magnez, które osadzają się na elementach grzewczych w postaci kamienia, co z czasem prowadzi do ich uszkodzeń i utrudnia rozpuszczanie detergentu do zmywania. Gdy używasz soli przedłużasz dobre funkcjonowanie swojej zmywarki i wyjmujesz z niej idealnie czyste oraz lśniące naczynia.

Dlaczego do zmywarki nie należy używać soli kuchennej?

Sól do zmywarki jest niezbędna, by naczynia były dobrze umyte, czyste i lśniące. Dlatego w ramach oszczędności nie używaj soli kuchennej, jako zamiennika. Sól do zmywarek jest zwykle wytwarzana w 100 procentach z chlorku sodu bez żadnych innych dodatków, podczas gdy sól kuchenna często zawiera np. związki zapobiegające zbrylaniu, takie jak magnez. Dodatki stosowane w soli kuchennej zakłócają zatem prawidłową pracę zmywarki i  sprzyjają powstawaniu białego osadu oraz smug na naczyniach.

Nasze produkty

Aby uzyskać niezrównaną czystość naczyń, wypróbuj następujące produkty...

 • Sól do zmywarki

  Zmiękcza wodę i chroni przed osadzaniem się kamienia.
 • Płyn nabłyszczający

  Zapobiega powstawaniu zacieków i nadaje doskonały połysk
 • Ultimate

  Najlepsze efekty zmywania

  14x Power Actions

 • Power

  Skuteczne działanie w niskiej temperaturze 10x Power Actions