Przejdź do zawartości

Jaka sól do zmywarki? Jaką wybrać?

Ten dodatek przedłuża żywotność zmywarki i wpływa na efekt zmywania. A jaka sól do zmywarki jest najlepsza i jaką wybrać? Wyjaśniamy!

Jaką sól należy dodawać do zmywarki?

Przy wyborze soli do zmywarki należy zwrócić uwagę na jej chemiczną czystość. Musi ona być wolna od jodu
i innych pierwiatków, które mogłyby uszkadzać urządzenie. Solą o wysokiej czystości jest sól do zmywarki Finish, która zabezpiecza zmywarkę przed działaniem twardej wody i powstawaniem osadu na naczyniach. Ważna jest też grubość kryształków soli. Zaletą grubych kryształków jest to, że wolniej się rozpuszczają. Dzięki temu stężenie chlorku sodu w wodzie utrzymuje się na stałym poziomie przez cały program mycia, co gwarantuje odpowiednią miękkość wody.

Czy sól do zmywarki jest konieczna?

Niektóre detergenty do mycia w zmywarce już mają w swoim składzie sól. Wydawać by się więc mogło, że jej dodawanie jest zbędne... Ale nie tędy droga! Przede wszystkim dlatego, że w naszych domach mamy zwykle wodę średnio twardą lub twardą, którą skutecznie zmiękczy tylko dodatkowa sól. Poza tym ta zawarta w tabletce czy kapsułce, nie umożliwia czyszczenia filtra zmywarki. Detergent z dodatkiem soli rozpuszcza się w komorze myjącej, a płukanie filtra odbywa się między przyłączem wody, zbiornikiem na sól i filtrem oraz odprowadzeniem wody.

Nasze produkty

Aby uzyskać niezrównaną czystość naczyń, wypróbuj następujące produkty...

 • Sól do zmywarki

  Zmiękcza wodę i chroni przed osadzaniem się kamienia.
 • Płyn nabłyszczający

  Zapobiega powstawaniu zacieków i nadaje doskonały połysk
 • Ultimate

  Najlepsze efekty zmywania

  14x Power Actions

 • Power

  Skuteczne działanie w niskiej temperaturze 10x Power Actions