Przejdź do zawartości

Czy shaker mozna myć w zmywarce

Urządzenia o nazwie shaker spełniają różne funkcje i są bardzo pomocne. By służyły nam jak najdłużej i nie przesiąkały zapachami, trzeba dbać o ich czystość. Wyjaśniamy więc, czy shaker można myć w zmywarce?

Czy shaker do preparatów białkowych można myć w zmywarce?

Dla wielu z nas wysiłek fizyczny to codzienność. Biegamy, korzystamy z siłowni i zajęć fitness, a budowanie masy mięśniowej i zachowanie dobrej kondycji wspieramy przyjmowaniem suplementów i preparatów białkowych. Do ich przygotowania służą nam specjalne shakery. Zwykle wykonane są one z wysokiej jakości i nietoksycznego plastiku. Zwykle też możesz je myć w zmywarce, o czym informuje producent, często podając przy tym maksymalną temperaturę mycia. Do mycia w zmywarce nadają się wszystkie elementy shakera: butelka, sitko, zakrętka i kuleczka do rozdrabniania proszku, jeśli urządzenie taką posiada.

Czy wszystkie shakery można myć w zmywarce?

Niektóre elektryczne shakery przeznaczone do robienia koktajli i miksowania owoców też możesz myć w zmywarce, jeśli zezwala na to producent. Należy tylko odkręcić ładowane dno z silniczkiem lub portem USB i włożyć do zmywarki plastikowy lub szklany kielich. Kupując shaker do dressingów lub drinków, zwróć uwagę na ich funkcjonalność. Te wykonane ze stali nierdzewnej lub szkła zwykle też można myć w zmywarce.

Nasze produkty

Aby uzyskać niezrównaną czystość naczyń, wypróbuj następujące produkty...

 • Power

  Skuteczne działanie w niskiej temperaturze 10x Power Actions
 • Sól do zmywarki

  Zmiękcza wodę i chroni przed osadzaniem się kamienia.
 • Płyn nabłyszczający

  Zapobiega powstawaniu zacieków i nadaje doskonały połysk
 • Ultimate

  Najlepsze efekty zmywania

  14x Power Actions