Przejdź do zawartości

Czy termos można myć w zmywarce?

To naczynie jest praktyczne i pomocne w wielu sytuacjach. Dla wygodny i efektu, aż nasz kusi, by umyć termos w zmywarce. Czy to jednak dobry pomysł? Wyjaśniamy!

Czy termos można myć w zmywarce?

Większości termosów nie wolno jednak myć w zmywarce, bo wtedy tracą swoje właściwości termoizolacyjne. Tak działa na nie wysoka termperatura i silny strumień wody. Powodują one rozszczelnienie warstwy izolacyjnej butelki, uszkadzają nakretkę i jej uszczelkę. Także zewnętrzna część naczynia może stracić swój estetyczny wygląd, a ładne nadruki na ściankach na przykład wyblakną. Zalecenie, by nie myć termosu w zmywarce zawsze są umieszczone w instrukcji. Ale uwaga! Niektóre marki mają termosy, które można jednak myć w zmywarce. Informuje o tym producent i zaleca odpowiednią temperaturę mycia lub program zmywania.

Jak można myć termos?

Termos przydaje się na wycieczce i w podróży, ale wiele osób używa go także na co dzień, by mieć stale pod reką na przykład ciepłą kawę czy herbatę. Zwykle, by wymyć naczynie wystarczy delikatny płyn do mycia naczyń i długa szczotka do butelek z miękkim włosiem. Dotrze ona do wszystkich zakamarków naczynia

Nasze produkty

Aby uzyskać niezrównaną czystość naczyń, wypróbuj następujące produkty...

 • Sól do zmywarki

  Zmiękcza wodę i chroni przed osadzaniem się kamienia.
 • Płyn nabłyszczający

  Zapobiega powstawaniu zacieków i nadaje doskonały połysk
 • Ultimate

  Najlepsze efekty zmywania

  14x Power Actions

 • Power

  Skuteczne działanie w niskiej temperaturze 10x Power Actions