Przejdź do zawartości

Gdzie włożyć tabletkę lub kapsułkę do zmywarki?

Poznanie zasad obsługi zmywarki nie musi być wyzwaniem! Wyjaśniamy, gdzie włożyć tabletkę lub kapsułkę do zmywarki.

Gdzie włożyć tabletkę lub kapsułkę do zmywarki?

Jeśli używasz urządzania po raz pierwszy, koniecznie zajrzyj do instrukcji. Znajdziesz tam rysunek z opisem jego budowy. Miejsce, gdzie włożyć tabletkę czy kapsułkę rozpoznasz bez trudu. Najpierw należy otworzyć drzwiczki urządzania. Po ich wewnętrznej stronie, zwykle w górnej części, usytuowane są komory dozowników zabezpieczone klapką do przesuwania lub unoszenia. Jeden dozownik jest na nabłyszczacz, drugi z prostokątnym wgłębieniem na detergent. Wystarczy w to wgłębienie włożyć tabletkę lub kapsułkę do zmywarki, po czym zamknąć klapkę. Zmywarka uwolni detergent w odpowiednim momencie, czyli w trakcie mycia zasadniczego, by skutecznie zadziałał.

Jak włożyć tabletkę lub kapsułkę do zmywarki?

Robimy to suchymi rękami. Kapsułki umieszczamy od razu w dozowniku. Jeżeli tabletka jest otoczona cienką, wodnoprzepuszczalną powłoczką, nie usuwaj jej i nie przebijaj, tylko od razu włóż detergent do dozownika.

Niektóre tabletki są pakowane pojedynczo, zwykle zamknięte są w opakowaniu z tworzywa sztucznego, np. folii. Takie opakowanie należy usunąć przed włożeniem detergentu do dozownika.

W celu upewnienia się czy tabletkę lub kapsułkę można od razu włożyć do dozownika czy niezbędne jest wcześniejsze zdjęcia folii, najlepiej zapoznać się z  opisem producenta, który znajduje się na opakowaniu.

Nasze produkty

Aby uzyskać niezrównaną czystość naczyń, wypróbuj następujące produkty...

 • Power

  Skuteczne działanie w niskiej temperaturze 10x Power Actions
 • Sól do zmywarki

  Zmiękcza wodę i chroni przed osadzaniem się kamienia.
 • Płyn nabłyszczający

  Zapobiega powstawaniu zacieków i nadaje doskonały połysk
 • Ultimate

  Najlepsze efekty zmywania

  14x Power Actions